İletişim Bilgileri

post thumb
25 Oca

Yücelen Vakfı Kadın İstihdamını …

YÜCELEN VAKFI KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLEMEK İÇİN ÖNCÜ OLDU. 
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) aracılığıyla desteklediği, 2022 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında, Mersin’de desteklenen 3 projenin imzaları atıldı. 
Yücelen Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı (Yücelen Vakfı) “Üretimde Birlikteyiz Kadın Girişimi “ projesi de desteklenecek. 
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, yararlanıcı kurumların katılımı ile sözleşmeler imzalandı. 
Üretimde Birlikteyiz Kadın Girişimi 
Yöresel ürünlerin işlenmesi ve katma değerli üretimle kadın girişimciliğini ve istihdamını hedefleyen proje ile Yücelen Vakfı tarafından, yörede yoğun üretilen meyvelerin kurutulması, reçel yapılması, yeniden kullanılması ve paketlenmesi için bir tesis kurulacak. Kadın girişimci kooperatifi tarafından işletilecek tesiste 18 kadının istihdamı sağlanacak. Kooperatif tarafından üretilen ürünlerin yörenin önde gelen firmaları tarafından satın alınması için işbirliği geliştirilecek. 
Çok kıymetli destek ve ilgilerinden dolayı başta, projeyi en başından bugüne takip eden ve tecrübeleriyle yol gösteren Anamur Kaymakamımız Sn. Bilal Bozdemir bey olmak üzere, Kalkınma Ajansı yetkililerine, Anamur Kadın Girişimci Kooperatifi Başkanı Neslihan Doğan ve üyelerine ve de projenin yazımında katkıları bulunan Vakıf Mentörümüz Fatma Ülker hanımefendiye çok teşekkür ederiz. 
 
Ergün Özaltun 
Vakıf Genel Müdürü 

image27 image28 image29 image30