İletişim Bilgileri

hakan yucelen

Hakan Yücelen
Muhasip Üye

1980 yılında Mersin’in Anamur ilçesinde doğan Hakan Yücelen;

2003 yılında Bilkent Üniversitesi İletişim Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılından bu yana Yücelen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Hakan Yücelen, 2017 yılında bugün 100 bin dolar değerindeki Çözümtürk Enerji’yi kurdu. CO2 salınımının bugünün en büyük sorunu olması nedeniyle yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelen şirket, 2017 yılında Ankara’nın Polatlı ilçesine bağlı Kıranhamanı köyünde bulunan tesisinde faaliyete geçti. Kıranhamanı Güneş Enerji Santrali ile yenilenebilir enerji sektörüne giren Çözümtürk Enerji, yatırımlarını hızla büyüterek sektörün lideri olmayı hedefliyor. 2019 yılında, bugün 50 bin dolar değerinde olan Diamond Defense Sanayi’ni kurdu. 2019 yılında ise, bugün 2 milyon dolar değerinde olan Yücelen Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

2014 yılından bu yana Tügiad üyesi olan Yücelen, 2015 yılında temel denizcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak kaptanlık ünvanı almıştır. 2010 yılından bu yana Fenerbahçe Spor Klubü üyesi olan Hakan Yücelen halen Yücelen Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Hakan Yücelen iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.