İletişim Bilgileri

Yücelen Vakfı başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki üniversitelerde, orta öğretim-mesleki ve teknik eğitim kurumlarında tam zamanlı öğretim gören öğrencilere Eylül – Haziran ayları arasında karşılıksız olarak eğitim bursu vermektedir.

Burs başvuruları 15 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında internet sitesi üzerinden alınmaktadır.

Karşılıksız burs desteğine başvuru yapan adayın

Şehit ve Gazi çocukları ile ekonomik desteğe gereksinimi olan ve başarılı kız çocukları öncelikli olmak üzere;

  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki üniversitelerde, orta öğretim-mesleki ve teknik eğitim kurumlarında tam zamanlı olarak öğrenim görüyor olması,
  • T.C. uyruklu,
  • Bir başka kuruluştan ve/veya Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs almıyor olması (KYK kredisi alıyor olmak engel teşkil etmemektedir),
  • Ekonomik desteğe ihtiyaç duyması,
  • En az 4 üzerinden 3,00 veya dengi not ortalamasına sahip olması gerekmektedir.

Başvuru koşullarını sağlayan adayların başvurularını Yücelen Vakfı internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu doldurarak yapması gerekmektedir.

Başvurular Eylül ayı son haftası içerisinde değerlendirilerek burs almaya hakkı elde eden adaylar mail yoluyla bilgilendirilmektedir.

Yücelen Vakfı Bursları Eylül – Haziran ayları arasında 10 ay süresince verilmektedir. Burs desteği alan öğrencilerimize Temmuz ve Ağustos aylarında ödeme yapılmamaktadır.

Burs almaya hak kazanan adayın Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesine Dair Metni Açık Rıza Beyanı  ıslak imzalı olarak talep edilmektedir.

Detaylı bilgi için “Sıkça Sorulan Sorular” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.